1. Przeżywamy 3 niedzielę w ciągu roku liturgicznego, którą Papież Franciszek ustanowił Niedzielą Słowa Bożego. Jesteśmy w tym dniu szczególnie zaproszeni do czytania i rozważania Biblii. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Za pomoc duszpasterską dziękujemy alumnom naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu.
  2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do modlitwy o zjednoczenie wszystkich wyznawców Chrystusa.
  3. Do wizyty duszpasterskiej powrócimy w naszej parafii po feriach zimowych 29 stycznia (poniedziałek). Kolędę zakończymy 7 lutego (środa) odwiedzinami u Parafian, którzy złożą jeszcze w najbliższym tygodniu zaproszenia w zakrystii czy kancelarii parafialnej lub wypełnią formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej parafii. Plan kolędy na poszczególnych ulicach zamieszczony jest w gablotach przed kościołem oraz na naszej stronie internetowej i facebook’u.
  4. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
    w środę św. Franciszka Salezego, biskupa i diakona, Patrona dziennikarzy,
    w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła,
    w piątek Świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
  5. Za ofiarodawców na rozbudowę naszego kościoła będziemy modlić się w najbliższy czwartek na Mszy św. o godzinie 18.00, prosząc o Boże błogosławieństwo a dla tych, którzy odeszli o szczęście wieczne.
  6. Na cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po Mszy św. wieczornej. Zakończenie błogosławieństwem i Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00.
  7. Na wspólne śpiewanie tradycyjnych polskich kolęd zapraszamy w przyszłą niedzielę 15 minut przed każdą Mszą św.
  8. Na Modlitwę Uwielbienia pod hasłem Przyjdźcie radośnie śpiewajmy Panu, wznośmy okrzyki ku chwale Opoki naszego zbawienia zapraszamy w przyszłą niedzielę (28 stycznia) po Mszy św. o godzinie 18.00.
  9. Intencje mszalne można rezerwować w Księdze Intencji na cały najbliższy rok po Mszach św. w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w czasie godzin urzędowania. Zachęcamy do wcześniejszego rezerwowania intencji z okazji imienin, urodzin, rocznic. Przypominamy również o możliwości odprawiania Eucharystii za naszych bliskich zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy. Mogą to być pojedyncze intencje czy też Msze św. gregoriańskie czyli 30 Mszy św. sprawowanych przez kolejne dni.
  10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO, dzięki którym możemy pogłębiać naszą wiarę i religijną wiedzę.
  11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na Dzień Pański. Niech kolejny tydzień ferii dzieci i młodzież przeżyją owocnie i pięknie, nie zapominając o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii.