1. Przeżywamy 6 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Obchodzimy dzisiaj wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Z okazji Światowego Dnia Chorego zapraszamy na Mszę św. o godzinie 12.30 z udzielaniem Sakramentu Chorych.
  2. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczynamy w dniu dzisiejszym. Zachęcamy do modlitwy.
  3. Dzisiejsze ofiary będą przeznaczone na trwające m.in. w ubiegłym tygodniu prace przy wentylacji naszej świątyni. W najbliższy czwartek o godzinie 18.00 Msza św. w intencji ofiarodawców na rozbudowę kościoła. Za wszelkie ofiary składane dzisiaj i w czasie wizyty duszpasterskiej Bóg zapłać!
  4. Młodzież z 8-mej klasy szkoły podstawowej i szkoły średniej, która pragnie pogłębiać relację z Jezusem zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej dzisiaj o godzinie 19.00 w salce ks. Aleksandra Zienkiewicza.
  5. Środę Popielcową przeżywamy w najbliższym tygodniu. Rozpoczyna ona Wielki Post czyli okres Czterdziestodniowego Przygotowania do Świąt Paschalnych Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. W tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godzinie 8.00, 16.30, 18.00 i 19.30.
  6. Zapraszamy na spotkanie Parafialnego Zespołu Presynodalnego, które odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej w salce ks. Zygmunta Jaroszka. Udział mogą wziąć osoby już uczestniczące w tym wydarzeniu, ale też chętne do podejmowania tematów biblijnych dotyczących Kościoła Katolickiego.
  7. Na Drogę Krzyżową w okresie Wielkiego Postu zapraszamy w piątki: dzieci o godzinie 17.00, a młodzież i dorosłych po Mszy św. o godzinie 8.00 i 18.00. Po wieczornej Drodze Krzyżowej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii jest zaplanowana w piątek 23 lutego.
  8. Nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.
  9. Na modlitwę uwielbienia zapraszamy do naszej świątyni w przyszłą niedzielę 18 lutego po Mszy św. wieczornej. Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem zakończy się błogosławieństwem i modlitwą wstawienniczą.
  10. Zapraszamy na kolejny Dzień Skupienia dla Kobiet w sobotę 24 lutego. Szczegółowy program i możliwość zapisania się na stronie internetowej parafii. Plan również na plakatach przed wejściem do kościoła.
  11. Parafialne Rekolekcje Wielkopostne odbędą się w dniach 7 – 10 marca (czwartek – niedziela). Poprowadzi je ks. Paweł Mazan proboszcz z Lachowicz na Białorusi.
  12. Zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Dziękujemy Parafianom, którzy przyjęli księży po kolędzie w swoich domach. Dla nas kapłanów był to czas bardzo owocny i pozwalający nam być bliżej Wiernych. Wszystkich, których odwiedziliśmy, Wasze problemy i radości polecamy w modlitwie.
  13. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: NIEDZIELI i GOŚCIA NIEDZIELNEGO
    oraz miesięcznika GOŚĆ EXTRA, który poświęcony jest tematyce: Wielki Post z Pasją.
  14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy Bożego błogosławieństwa na Dzień Pański i rozpoczynający się w Środę Popielcową wielkopostny czas przygotowania na Święta Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.