1. Przeżywamy 21 NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Za posługę duszpasterską i wygłoszone Słowo Boże dziękujemy dk. Michałowi Olko.
 2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W związku z tym serdecznie zapraszamy na pieszą pielgrzymkę z naszej parafii do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej przy ul. Kochanowskiego we Wrocławiu. Wyjście z przed naszego kościoła o godzinie 16.30. Po dotarciu na miejsce będziemy uczestniczyć we Mszy św. odpustowej o godzinie 18.00.

we wtorek  św. Moniki

w środę – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

w czwartek – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

 1. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje do soboty 31 sierpnia. Od niedzieli 1 września wracamy do stałego porządku Mszy św. Msze św. o godzinie 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Kancelaria parafialna jeszcze w tym tygodniu czynna tylko w czwartek od godziny 19.30 do 20.30.
 3. rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić we wtorek 27 sierpnia. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00, na której zostanie poświęcona Chorągiew z wizerunkiem Matki Bożej Miłosierdzia i naszego kościoła z okazji 30-lecia naszej parafii, ufundowana przez wspólnotę Żywego Różańca. Po Eucharystii zapraszamy na tort urodzinowy i Koncert Maryjny chóru parafialnego.
 4. Na otwarcie wystawy zdjęć pt. 30 lat naszej parafii zapraszamy w piątek 30 sierpnia po Mszy św. o godzinie 18.00. W tym dniu adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo od godziny 19.30 do 21.00.
 5. Uroczysta Msza św. z okazji 30. rocznicy poświęcenia naszej świątyni z udziałem księży pracujących w naszej parafii, praktykantów i prymicjantów zostanie odprawiona w sobotę 31 sierpnia o godzinie 9.00. Po Eucharystii zapraszamy na piknik na placu przy kościele i mecz piłki nożnej. Prosimy o przyniesienie ze sobą ciasta i ulubionej sałatki. Będą przygotowane napoje, pieczywo i pieczone prosie.
 6. rocznicę wybuchu II wojny światowej będziemy przeżywać w niedzielę 1 września. Podczas Mszy św. będziemy szczególnie modlić się za zmarłych biskupów, prezbiterów i wiernych, którzy ponieśli śmierć w II wojnie światowej.
 7. Na Koncert Maryjny z okazji 30-lecia naszej parafii zapraszamy w niedzielę 1 września po Eucharystii o godzinie 12.30. Wystąpią Diana Pradelli – sopran, Janusz Luboiński – tenor oraz Katarzyna Neugebauer – piano. O godzinie 16.00 wyjście z przed naszego kościoła na spacer z kijkami nordic walking z poczęstunkiem na terenie ogródków działkowych. Serdecznie zapraszamy.
 8. Duszpasterstwo Parafii zaprasza na wyjazd 14 września na ogólnopolskie modlitewne czuwanie Polska pod Krzyżem we Włocławku na Lotnisku Kruszyn. Jest to kolejne wydarzenie po Wielkiej Pokucie i Różańcu do Granic, które ma ożywić wiarę w naszym kraju. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem, na ulotkach i na stronie internetowej www.polskapodkrzyzem.pl
 9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA.
 10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na niedzielę i cały nadchodzący tydzień. Serdeczne życzenia składamy obchodzącym osobiste czy rodzinne uroczystości.
 11. Z naszej Parafialnej wspólnoty odeszli do wieczności: † Antonina Witaszek (98 lat), Wiktoria Zdybał (92 lata), Władysław Wicher (93 lata), Kazimierz Szekli (93 lata), Marian Brzeziński (71 lat), Wanda Śmiatacz (86 lat), Wiesław Antoni Kondracki (60 lat). Polećmy zmarłych Parafian oraz naszych bliskich Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…