1. Przeżywamy 13 Niedzielę w ciągu roku. Ks. Jakub Waliłko odprawia dzisiaj w naszej parafii Msze św. prymicyjne i udziela po Eucharystii błogosławieństwa papieskiego. Gościmy też dziś młodzież wyjeżdżającą na Misje Salezjańskie. Po Mszach św. można wesprzeć ofiarą Oratorium w afrykańskiej Liberii, do którego pojedzie młodzież z wrocławskiego Wolontariatu Misyjnego.
  2. Na nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dzisiaj o godzinie 17.30, a w tygodniu do środy włącznie po wieczornej Mszy św.
  3. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w poniedziałek: św. Ireneusza, biskupa i męczennika
    we wtorek: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godzinie 18.00. W tym dniu w modlitwie pamiętajmy o papieżu Franciszku.
  4. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę św., podczas której za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania od godziny 17.30 oraz podczas wieczornej Adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa do godziny 21.00.
  6. Na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca zapraszamy w najbliższym tygodniu (3 lipca). O godzinie 8.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz nabożeństwo ku czci Matki Bożej Miłosierdzia. Po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca i rozważanie fatimskie.
  7. Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna po uprzednim telefonicznym umówieniu się z księdzem. Od 8 lipca kancelaria parafialna czynna w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach, na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb, prosimy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu: 515-332-325.
  8. Wakacyjny porządek Mszy św. obowiązuje od poniedziałku 28 czerwca. W niedziele przez całe wakacje nie będzie Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu będzie obowiązywał następujący porządek Mszy św.: w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00. Spowiedź święta 15 minut przed Mszą św. w niedzielę i w tygodniu.
  9. Położenie nowego chodnika najpierw wokół dobudowanej części kościoła rozpoczniemy w najbliższym czasie. W związku z tym teren wokół świątyni będzie ogrodzony. Prosimy o wyrozumiałość i wsparcie kolejnego etapu prac.
  10. W naszej parafii dostępne są tygodniki katolickie. W GOŚCIU NIEDZIELNYM w nowym cyklu wakacyjnym Pas startowy przeczytamy o polskich świętych, w tym numerze możemy poznać bliżej życie św. Brata Alberta. W NIEDZIELI tematem numeru jest 70. rocznica kapłaństwa papieża emeryta Benedykta XVI. Jest także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY i MIŁUJCIE SIĘ!
  11. Wszystkim Parafianom i drogim Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na cały nadchodzący tydzień, a rozpoczynającym wakacje i urlopy udanego wypoczynku. Pamiętajmy o codziennej modlitwie oraz o niedzielnej i świątecznej Eucharystii.