1. Przeżywamy 18 niedzielę w ciągu roku liturgicznego, Święto Przemienienia Pańskiego. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.00. O godzinie 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Za pomoc duszpasterską i wygłoszone słowo Boże dziękujemy diakonowi Dawidowi.
  2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  3. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w poniedziałek bł. Edmunda Bojanowskiego
    we wtorek św. Dominika, prezbitera
    w środę św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczenniczki, patronki Europy
    w czwartek św. Wawrzyńca, doktora Kościoła i męczennika
    w piątek św. Klary, dziewicy
  6. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  7. Trwa 43. Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę pod hasłem Piękna Oblubienica. Tradycyjnie zapraszamy do duchowego pielgrzymowania w grupie 16 w naszej parafii. Zapraszamy na spotkanie Grupy 16 duchowych pielgrzymów dzisiaj i w poniedziałek o godzinie 20.30; rozpoczęcie różańcem oraz Apel Jasnogórski z rozważaniem. We wtorek i środę o godzinie 17.30 różaniec, Msza św. z rozważaniem i Apel Jasnogórski.
  8. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w przyszłą niedzielę 13 sierpnia. Rozpoczęcie o godzinie 17.00, a następnie nabożeństwo z modlitwą różańcową podczas procesji dookoła kościoła.
  9. Archidiecezjalna pielgrzymka czcicieli Matki Bożej i Żywego Różańca do Henrykowa odbędzie się 19 sierpnia. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce wraz z księdzem Arturem szczególnie członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych.
  10. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą wakacyjną lekturą pogłębiającą naszą religijną wiedzę.
  11. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacyjny wypoczynek  życzymy dobrej pogody i wielu miłych wrażeń.