1. Przeżywamy 19 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Z okazji niedzieli adoracyjnej po każdej Mszy św. będziemy modlić się przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

2. Nabożeństwo fatimskie z modlitwą różańcową i procesją dookoła kościoła dzisiaj o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy!

3. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.

4.Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.

5. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.

6.Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny obchodzimy we wtorek 15 sierpnia. Msze św. według porządku niedzielnego. Po każdej Eucharystii błogosławione będą zioła i kwiaty. Zebrane ofiary na tacę w tym dniu przeznaczone zostaną na budowę i remont kościołów w Archidiecezji. W 103. rocznicę Cudu nad Wisłą zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i za Wojsko Polskie.

7. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:

w poniedziałek św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

w czwartek św. Jacka, prezbitera

8. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.

9. Archidiecezjalna pielgrzymka czcicieli Matki Bożej i Żywego Różańca do Henrykowa odbędzie się 19 sierpnia. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce wraz z księdzem Arturem szczególnie członków Żywego Różańca i wszystkich chętnych.

10. Pielgrzymka i Piknik Integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół odbędzie się 26 sierpnia w Henrykowie. W programie różaniec, Msza św., poczęstunek oraz część artystyczna. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.

11.Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą wakacyjną lekturą pogłębiającą naszą religijną wiedzę. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy udanego wakacyjnego wypoczynku,a przeżywającym swoje imieniny i urodziny obfitości Bożego błogosławieństwa.