1. Przeżywamy 20 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Obowiązuje wakacyjny porządek Mszy św. W niedziele przez całe wakacje
    nie ma Mszy św. o godzinie 12.30. W tygodniu obowiązuje następujący porządek Mszy św. w poniedziałek o godzinie 8.00; we wtorek, środę, czwartek, piątek o godzinie 18.00; w sobotę o godzinie 9.00 i 18.00.
  3. Spowiedź święta w wakacje 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu. Prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty przed Eucharystią.
  4. Kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko w czwartki od godziny 19.30 do 20.30. W pilnych sprawach na przykład wezwanie do chorego czy pogrzeb można kontaktować się telefonicznie.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek św. Piusa X, papieża,
    – we wtorek Najświętszej Maryi Panny Królowej,
    – w czwartek święto św. Bartłomieja, Apostoła,
    – w sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św.  o godzinie 9.00 i 18.00.
  6. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 20.00.
  7. Pielgrzymka i Piknik Integracyjny osób niepełnosprawnych, ich rodzin i przyjaciół odbędzie się 26 sierpnia w Henrykowie. W programie różaniec, Msza św., poczęstunek oraz część artystyczna. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
  8. 34. rocznicę poświęcenia naszego kościoła będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę 27 sierpnia. Zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00.
  9. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI, które mogą być dobrą wakacyjną lekturą pogłębiającą naszą religijną wiedzę.