1. Przeżywamy 22 niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj po każdej Mszy św. oraz o godzinie 17.00. O godzinie 17.30 Koronka do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  2. Chłopców chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do ks. Macieja do zakrystii po wszystkich Mszach św.
  3. Schola dziecięca rozpoczyna swoje spotkania w nowym roku szkolnym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców chcących śpiewać we wtorek do salki ks. Zygmunta Jaroszka o godzinie 17.00 oraz w niedzielę o godzinie 10.00.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 będziemy modlić się za dzieci i młodzież, które rozpoczęły nowy rok szkolny. Młodszym dzieciom poświęcimy i pobłogosławimy tornistry. Dlatego prosimy o przyniesienie ich do kościoła.
  5. Od piątku 1 września wróciliśmy do porządku Mszy św. z roku szkolnego. W niedziele Msze św. o godzinie 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00. W tygodniu o 8.00 i 18.00, w soboty o 9.00 i 18.00.
  6. Spowiedź święta 15 minut przed każdą Mszą św. w niedzielę i w tygodniu.
  7. Kancelaria parafialna czynna we wtorek od 16.30 do 17.30 i w czwartek od godziny 19.30 do 20.30.
  8. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    – w poniedziałek błogosławionych męczennic Marii Stelli i dziesięciu Towarzyszek, Nazaretanek z Nowogródka
    – w piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  9. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego odprawiona zostanie w poniedziałek 4 września o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i pracowników oświaty.
  10. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00. W tym dniu ksiądz Jan uda się do południa z posługą sakramentalną do chorych i starszych Parafian.
  11. Młodzież, która kończy przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy w przyszłą niedzielę 10 września na Mszę św. o godzinie 18.00 i spotkanie po Eucharystii w kościele.
  12. Beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci odbędzie się w przyszłą niedzielę w Markowej na Podkarpaciu. Pamiętajmy o tych wielkich bohaterach naszego Narodu i Kościoła Katolickiego.
  13. Dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii ich rodziców zapraszamy na spotkanie do kościoła w niedziele 24 września na Mszę Świętą o godzinę 11.00 i spotkanie w salce Księdza Aleksandra Zienkiewicza po Eucharystii.
  14. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich: GOŚCIA NIEDZIELNEGO i NIEDZIELI,
    które mogą być dobrą lekturą formacyjną.
  15. Wszystkich Parafian i miłych gości witamy po wakacjach w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy pięknego czasu przeżywanego z Chrystusem i Maryją Matką Miłosierdzia.