1. Przeżywamy 23 niedzielę w ciągu roku liturgicznego.
  2. Beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga dzieci odbywa się dzisiaj w Markowej na Podkarpaciu. Wstawiennictwu świętych męczenników szczególnie polecajmy nasze rodziny i dzieci jeszcze nienarodzone.
  3. Chłopców chętnych do służenia Panu Jezusowi przy Ołtarzu, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy do ks. Macieja do zakrystii po wszystkich Mszach św.
  4. Schola dziecięca rozpoczyna swoje spotkania w nowym roku szkolnym. Zapraszamy dziewczynki i chłopców chcących śpiewać we wtorek do salki ks. Zygmunta Jaroszka o godzinie 17.00 oraz w niedzielę o godzinie 10.00.
  5. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy w tym tygodniu:
    w środę św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła
    w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego
    w piątek Najświętszej Maryi Panny Bolesnej – o godz. 18.00 Msza św. w intencji VIII Róży Różańcowej
    w sobotę Świętych Męczenników Korneliusza, pap. i Cypriana, bpa
  6. Na modlitwę Słowem Bożym zaprasza do naszej świątyni w najbliższy czwartek o godzinie 19.00 wspólnota Dom Boży z parafii św. Augustyna we Wrocławiu. Warto ze sobą zabrać Pismo Święte.
  7. Na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w środę 13 września. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 18.00 a następnie procesja różańcowa wokół kościoła z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zakończenie procesji przy figurze Matki Bożej na zewnątrz świątyni.
  8. Na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy w piątek po wieczornej Mszy św. do godziny 21.00.
  9. Tegoroczna Procesja z relikwiami św. Stanisława i Doroty w 21 rocznicę wielkiej powodzi na Dolnym Śląsku i Mieście Wrocławiu odbędzie się w 17 września. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i św. Doroty.
  10. Seminarium Uzdrowienia Wewnętrznego w naszej parafii zacznie się w sobotę 30 września. Osoby chętne proszone są o zapisanie się z zakrystii. Seminarium prowadzi ksiądz Artur Ćwikła. Więcej szczegółów zawarte jest na plakacie w gablotach przed wejściami.
  11. Pielgrzymka Archidiecezji Wrocławskiej na Jasną Górę z nocnym czuwaniem w Kaplicy Matki Bożej odbędzie się w najbliższy piątek. Zachęcamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu.
  12. Misjonarz z Jamajki ksiądz Piotr Sierzchuła w przyszła niedzielę będzie głosił w naszej parafii kazania. Po Mszach świętych będzie można wesprzeć swoimi ofiarami tego kapłana.
  13. Dzieci, które w roku szkolnym 2023/2024 chcą przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii ich rodziców zapraszamy na spotkanie do kościoła w niedziele 24 września na Mszę Świętą o godzinę 11.00 i spotkanie w salce Księdza Aleksandra Zienkiewicza po Eucharystii.
  14. Koperty na ofiarę na dalsze prace w naszej świątyni osoby chętne będą mogły wziąć od przedstawicieli Rady Parafialnej po każdej Mszy św. w przyszłą niedzielę przed kościołem.
  15. Zachęcamy do czytania czasopism katolickich. W naszej parafii są dostępne tygodniki: GOŚĆ NIEDZIELNY i NIEDZIELA. Do dyspozycji Parafian jest również czasopismo Archidiecezji Wrocławskiej NOWE ŻYCIE; Watykańskie L’OSSERVATORE ROMANO; dla dzieci i nastolatków MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY.
  16. Wszystkim Parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli a pielgrzymującym z naszej parafii do Rzymu wielu duchowych przeżyć.